Onsdagstur 25. februar Kl. 12.00
Klar for en annerledes tur med Den Norske Klubben og «Spaserklubben»?
Etter en flott miljømarsj med mange deltakere følger vi nå opp med en «kysttur» på onsdag. Det legges opp til en fin tur i «Spaserklubbtempo» fra Arguineguin til Amadores. Vi går langs kysten på vekselvis grus, asfalt og heller/fliser. En liten avstikker opp til «Nydalen» tar vi. Turen er ca. 9 km lang i sin helhet.
Vi starter fra plassen foran Sjømannskirken kl. 12.00 og regner med å være fremme i Amadores ca. kl. 15.30. Turen er gratis og åpen for alle som vil gå. For de som ikke vil gå hele veien er det mulig å henge seg på alle passeringspunkter på turen. Fra Puerto Rico er det mulig å delta med rullestol eller gåstol. Ledere på turen er Spaserklubbens erfarne og dyktige turledere Turid og Karen. Ha med litt niste, nøtter, frukt el, vi tar en rast undervegs. Sola kan være sterk så solkrem og vann er godt å ha med seg. Gode sko anbefales også.
Passeringspunkter: Patalavaca 12.30/ANFI 13.00/Balito 13.30/»Nydalen Topp» 14.00/ «Spar-butikken» i havna Puerto Rico 14.30. Ønsker du å være med fra et av disse stedene er det fint hvis du er ute i god tid!
Turen avsluttes på Rest. «Paraiso Beach» på Amadores. Her blir det anledning til forfriskninger og noe å spise.
Hjemturen kan gjøres med buss eller til fots hvis man ønsker dette.
Vel møtt til en fin tur i hyggelig miljø.
Vil du vite mer om Spaserklubben les:
https://dnkgc.com/faste-turer-sondager-spaserklubben/