Sesongens siste mandagstur 24. mars
OBS: Påmelding på Norskeplassen
2025-sesongen er nå på hell, og siste mandagstur blir en lokal tur.
Vi møtes på Norskeplassen kl 10:00. Derfra går vi raskeste vei til Cortadores, med en kort fruktpause ved Dusjen. På Cortadores svinger vi opp til høyre og opp på Punta de los Gavelianes (Haukefjellet) 803 moh. Der inntar vi lunsjen til en fantastisk utsikt.
Tilbake går vi fra Cortadores via Hjarmands Plass, Eivinds Plass, Sukkertoppen og ned til Nydalen – der stopper vi på Natural Park hvor det er Happy Hour mellom 16 og 17 til en forfriskning og ev. en matbit for de som ønsker det.
Turen er ca. 18-20 km t/r Norskeplassen, 6-7 timer totalt og har vanskelighetsgrad 🦶🦶🦶(-).
Denne turen er åpen for å kunne kjøpe dagsmedlemsskap som på en vanlig onsdagstur (pris 10 €/125 nok vipps), påmelding på Norskeplassen.
Turledere er Arvid og John Arild
Du bør ha med en jakke, gode joggesko med såler som ikke glir i fjellet (terrengsko), ikke asfalt-sko eller sandaler, minst 2 liter vann, lunsj og frukt. Ta med Helfokort, ID kort (kopi av pass), bevis for reiseforsikring (papir) og telefonnr. og navn til nærmeste pårørende. Klubben har ikke forsikring så du må selv ha det.
Hvis værvarsel (Calima eller regn/tåke/varme) tilsier at turen ikke kan gjennomføres – les her: https://dnkgc.com/calima-gjennomfore-eller-avlyse-tur/
Spørsmål vedr. påmelding og medlemsnummer kan sendes til turdnkgc@gmail.com
Det er ikke mulig å melde seg via Tutti.