Bli kjent med vår nye ansvarlige for klubbkaféen
Randi: Kan du fortelle litt om deg selv?
Mirna: Jeg heter Mirna Dib, er 40 år og jeg har mine røtter fra Libanon der jeg er født. Jeg flyttet til Sverige med min familie da jeg var fire år, og der vokste jeg opp. Så traff jeg en Bergenser – og flyttet til Norge og giftet meg med Mustafa.
Jeg har eksamen i utviklingssosiologi og arbeidet som sosionom i Bergen kommune, som feltarbeider for utekontakten. Dette var veldig givende. Så flyttet vi til varmere strøk til Gran Canaria i slutten av 2017. Da hadde jeg en nyfødt baby. Vi har to barn, Lana som er 11 år og Ryan som er 8 år. Begge to er født på KK i Bergen! Nå går de på kanarisk skole. Ryan er veldig opptatt av motorsykkel og vi er ofte på Tenerife og kjører, mens Lana er opptatt av gymnastikk. Jeg er interessert i padel, elsker å reise og å være på stranden – og ikke minst å lage mat.
Randi: Hvem har du med deg i kaféen?
Mirna: Jeg har med meg Gunnar Tanø som er en veldig flink kokk, og Trude Hastings som skal bistå Gunnar på kjøkkenet og meg med serveringen. Gunnar har jobbet i flere sesonger på Sjømannskirken. Trude har lang erfaring fra Holiday Club og har bodd i mange år på Gran Canaria.
Randi: Hva slags mat kommer dere til å servere?
Mirna: Vi kommer til å servere norsk husmannskost som før i klubbkaféen. Jeg syns vi skal beholde det konseptet siden vi driver gjennom Den Norske Klubben. Men vi kommer også til å legge vårt preg på kaféen med Gunnars erfaring som kokk og jeg som ikke er kokk, men er glad i mat og å lage mat! Og så har jeg jo en annen bakgrunn med min svenske og libanesiske tilhørighet, så det vil nok bli noen overraskelser en gang iblant….
Randi: Blir det “fika mat”?
Mirna: Ja, det blir litt mer fika mat etter hvert og så kommer vi til å satse på frokost i år, men ikke de første ukene. Vi må teste ut morgenrutinene. Tanken er at vi skal ha litt mer baguetter med ulikt fyll som kylling- og rekerøre og sildetallerken. Det kommer etter hvert.
Randi: Hva gleder du deg til?
Mirna: Det er mye jeg gleder meg til – og mye jeg gruer meg til. Men jeg gleder meg veldig til å komme i gang, selv om jeg har hatt sammenbrudd i dag dagen før dagen! Det har vært så mye å gjøre på og tenke på og sene kvelder, og jeg har sovet dårlig. Jeg har våknet om natten og måttet skrive ned nye ting jeg kommer på. Jeg har ikke drevet kafé før, men jeg har jobbet i restaurantbransjen. Det er så spennende, jeg har jobbet med kropp og sjel med innredning, planlegging og føler jeg er i mitt rette element. Jeg er et sosialt menneske, jeg elsker å jobbe med eldre mennesker og har erfaring med det.
Randi: Ser du noen utfordringer?
Mirna: Vi må jo prøve det litt, få erfaringer, komme inn i de rette rutinene, bli kjent med gjestene. Det er nok noen som kjenner meg igjen fra Antenneservice der jeg har vært i to år. Jeg tenker på om leveransene vil fungere, får vi det vi trenger når vi trenger det? Men det skal gå fint, jeg har troen på det!
Til slutt: Hva er du stolt av? Jeg er stolt av å ha levd med en bergenser i 14 år, og jeg er stolt av mine barn.
Mirna og Randi, 30.09.25



